Co se v dnešní době děje v technologii – nové výnalezy z celého světa

Posted on 28/09/2015 1:51pm

Současně v oblasti techniky se děje hodně zajímavých jevů skoro každý měsíc. V tom ohledu zejména elektronika je leaderem, pokud jde o nejnovější technologie a výnalezy. Během nejnovější doby se ukázalo několik novinek – patří k ním tř. zcela nový druh elektrolytu do akumulátorů, nové používaní grafenu ovliňující příští rychlost počítače a zajímavé rozšíření možností tiskáren 3D. Samozřejmě stojí to za to, dát si pozor na různorodé nejnovější jevy v oblasti elektroniky – tř. díky tomu během nakupování budete vědět, co se opravdu hodnotí.
technologie
Author: Rafael Mizrahi
Source: http://www.flickr.com
Skoro každý se kdysi setkal s tiskárnou trojrozměrnou anebo alespoň o ní slyšel. Už od nějaké doby tiskárny jsou použivané v odborné výrobě rozmanitých strojů a jiného zařízení. Dnes jejich možnosti se mají možnost honem zvětšit – inženýrově Massachusettského technologického institutu opracovali novou tískarnu MultiFab, která může použivat až 10 látek současně a proces výroby je efektivněji kontrolován softwarem.




Znalci ustavičně pracují nad novými možnostmi lepších procesorů a dnes jsou blíž než kdykoliv efektivnímu zrychlení práci počítače. Experti z NEU ohlásili, že budou dostupné počítače s použitím grafenu. Tenhle druh uhlí může fungovat jako supravodič, pokud splňuje několik podmínek – aby měl trefné fyzické vlastnosti, potřebuje přísadou lithia. Kanadští vědci získali již prototyp díky pěstování vrstvy grafenu na podkladě z karbidu křemíku, a tehdy ve vakuové komoře grafen byl obohacen lithiem v teplotě 8
technologie
kelvinů. Grafen v této formě je odolnější a více pružný. V současné době je možné taky jej reagování na infračervené záření a pozoruhodné vlastnosti magnetické.

Podle technologů z Massachusettského technologického institutu a znamého podníku Samsung už za nedlouhou dobu se objeví prototyp nového druhu baterií. Kombinace sloučenin lithia, germania, fosforu a síry je pravděpodobně novou skladbou a – na rozdíl od populárních, tradičních baterií – má pevné skupenství místo tekutiny. Toto řešení má moc pozitivních vlastnosti – nové akumulátory budou odolné proti přehřatí a díky tomu nebezpečí výbuchu anebo vzplanutí je velice menší. Druhým výhodou je velká ergonomie – dle odhadů ciklus nabíjení a vybití akumulátora se zvětší až několik sta tisíc. Praktické použití je velmi široké – od mobilních telefonů až nové, dlouho fungující przenosné počítače anebo rovněž produkční vybavení a motorové vozidla.

Tags: baterie, technologie, výroby