Jak otevřít vlastní firmu v ČR – praktické tipy

Posted on 28/09/2015 2:05pm

Založení vlastní firmu je skvělý způsob na začátek pravdivé kariéry. Díky tomu je možné získat nezávislost na zaměstnavatele, moc nových kompetencí a vysokou výdělku. V každým státě ač formální požadavky jsou jiné – proto nekaždý ví, jakým způsobem založit vlastní firmu v Česku. V současné době odstartovat podníkaní není velký problém, naproti tomu aby udělat to úspěšně, nejefektivnějším způsobem před otevřením podníku je dobře poznat formální záležitosti a několik dobrých rad.


průmysl
Author: Henrik Mayor
Source: http://www.flickr.com
Na začátku by se budoucí podnikatel měl podívat a dát si pozor na místní trh (také módu, pokud odvětví jsou nabýtky anebo bižuterie), určit skupinu zákazníku (například jejich výdělku, věk, pohlaví a koníčky), počet konkurenčních podníků a dle toho posoudit svůj názor. Možná to, co předtím výpadalo jako skvělá novinka na trhu se bude lépe prodávat v ostatní oblastí nebo pro jinou věkovou skupinu. Po takovým vyšetření další krok je kalkulace nákladů – úplně musíte vzít v úvahu množství zaměstanců, ceny vybavění a nemovitosti pro kancelář nebo obchod. Potom případné rozhodnutí o půjčce nebo jeji výšce je velice snadnější. Jestli takový podnikatelský nápad je připravený, samo odstartování podníku v Česku může trvát kolem dvaceti dni.


Když takový obchodní plan je ukončen, nový podnikatel potřebuje získat několik klíčových podkladů. Jsou to: získání výpisu z trestního rejstříku (trvá to kolem 24 hodin), notářský zápis, potvrzení o složení základního kapitálu, ohlášení živnosti, registrace k daním a kromě toho pojištění. Aby získat zápis od notáře, potřebné je ještě 24 hodin a stojí to obvykle kolem 24 tisíc korun. Na štěstí
průmysl
Author: Rajeev
Source: http://www.flickr.com
z těch formálních činnosti je to nejdražší; ostatní platné činnosti – tř. získání výpisu z rejstříku trestů, ohlášení živnosti a prvnozápis – jsou už levnější. Ohlášení živnosti může trvát kolem pěti dnů, a podání návrhu na prvozápis a vyřízení – 7.

Pak by příští podnikatel měl udělat ještě tři registrace – k daním, k sociálnímu i zdravotnímu pojištění; každá z těch činnosti může trvát jeden den. Třebaže to všechno zní komplikovaně, stojí to za to být vědomým, že v Česku existují soukromé a levné firmy právníků, kterých hlavním úkolem je pomoc pro nové obchodníky a realizace těchto všech formalit – občas nejlepším napadem na získaní důležitého času je důvěřit pravdivým odborníkům.

Tags: design, plan, pomoc, rad